بهشت معدنی‌ها | خراسان جنوبی

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی، اظهار داشت در مورد توسعه اقتصادی مراحل هدف گذاری صورت گرفته است.

وی با بیان تفاوت‌های بخش تعاون با سایر بخش های اقتصادی، افزود: قسمت تعاون مردمی است و مانند سایر قسمت های اقتصادی برای عده ای مشخص نیست.

غلامحسین حسینی با بیان اینکه هدف بخش تعاون این است که مردم از این بخش بهره‌مند شوند، زیرا عده زیادی شاید قادر به سرمایه گذاری نباشند و بخواهند از سرمایه کوچکی به نحو احسن استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: هد اول استان این است که یک اتحاد و انسجامی در بخش تعاون استان به وجود آید.

حسینی اظهار داشت: استفاده بهتر از ظرفیت بخش تعاون و اتحادیه‌ها، در کنار هم قرارگرفتن بخش های خصوصی جهت استفاده بهینه از ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی کشور، همکاری کامل با بخش های دولتی و دستگاه های اجرایی استان از جمله اهداف بخش تعاون است.

وی به ظرفیت‌های خراسان جنوبی اشاره و بیان کرد: در استان خراسان جنوبی چندین ظرفیت مهم اعم از معدن، صنعت، محصولات کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد.

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی گفت: من اصلا موافق جذب سرمایه گذار خارج از استان نیستم، زیرا محور توسعه استان ظرفیت های موجود استان است.

وی با اشاره به بخش معدن اظهار کرد: در مورد معدن نیز ظرفیت های زیادی در سطح استان داریم و خراسان جنوبی به علت داشتن ماده معدنی های متغیر به بهشت معدنی ایران معروف است و باید ازتمام این ظرفیت استفاده نمود.

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها