خدمات ماناماین

فرآوری مواد معدنی

از خردایش تا پرعیارسازی مواد معدنی تان را به ماناماین بسپارید و از با هم بودن لذت ببرید

اگر دارای ماده معدنی هستید که عیار کمی دارد و یا توان خردایش و پرعیار کردن آن را ندارید، ماناماین همیشه در کنار شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره 03591009002 تماس حاصل فرمایید.

خدمات قابل ارائه ماناماین در حوزه فرآوری مواد معدنی

 • مشاوره فرآوری
 • طراحی فرآیند فرآوری
 • انجام آزمایشات و کارشناسی
 • استحصال و فرآوری ماده معدنی 

مراحل انجام خدمات کارشناسی معدن

۱

اعلام تمایل به همکاری توسط مشتری

۲

عقد قرارداد اولیه

۳

انجام تست های اولیه و طراحی نوع فرآیند فرآوری

۴

تجهیز کارخانه فرآوری

۵

استحصال ماده معدنی

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ماناماین تماس بگیرید.

نحوه همکاری با ماناماین برای "فرآوری مواد معدنی" به سه شکل امکان پذیر است:

مشارکت

اگر سرمایه، وقت و تخصص لازم برای انجام امور اجرایی را ندارید، ماناماین از سرمایه، دانش و تیم تخصصی خود بهره گرفته و با شما همکاری خود را آغاز می‌نماید.

خدمات

اگر زمان و سرمایه لازم را دارید می‌توانید انجام امور اجرایی را به صورت خدمات به ماناماین بسپارید. ماناماین این فعالیت‌ها را به صورت تخصصی و به شکل خدماتی برای شما اجرا می‌کند.

سرمایه گذاری

اگر صرفا سرمایه لازم را برای شروع و به نتیجه رساندن ندارید ماناماین پس از بررسی‌های لازم، در پروژه شما سرمایه گذاری می‌کند.

ارسال درخواست "فرآوری مواد معدنی"

چنانچه تمایل دارید در خصوص “فرآوری مواد معدنی” با ماناماین همکاری کنید، می توانید با تکمیل فرم زیر درخواست خود را برای ما بفرستید. ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس میگیریم.

فرآوری مواد معدنی

امکان استفاده از مواد معدنی پس از استخراج از معدن وجود ندارد. به این دلیل که غلظت و عیار و اندازه این مواد برای صنعت مطلوب نیست. برای این‌که بتوان این مواد معدنی استخراج شده را در صنعت استفاده کرد، باید بر روی آن عملیاتی انجام شود. به این عملیات که طی آن مواد معدنی به عیار و اندازه مورد نیاز برای صنعت تبدیل می شود، فرآوری مواد معدنی گویند.

مراحل فرآوری مواد معدنی

بسته به نوع ماده معدنی مراحل فراوری مواد معدنی و روش فراوری مواد معدنی متفاوت است. اما فراوری مواد معدنی فلزی و غیر فلزی، خواه فرآوری سنگ آهن باشد و یا فراوری مس و یا فرآوری بوکسیت و یا فراوری سرب و روی و یا …. برخی مراحل مشترکی دارند.

از جمله مراحل فراوری که در آن سنگ ها و یا کلوخه های معدنی به ماده معدنی با عیار مناسب تبدیل میشوند می توان به سنگ شکنی ،  آسیا کنی و خردایش و جدایش اشاره کرد. در مراحل فراوری مواد معدنی از تجهیزات فراوری از قبیل : سنگ شکن مواد معدنی، آسیا های مواد معدنی، سرند، درام و جداکننده های مغناطیسی  جهت پرعیارسازی مواد معدنی استفاده می گردد.

به طور کلی در فرآوری یک سنگ معدنی مراحل زیر صورت می‌گیرد:

 • نمونه‌گیری
 • آنالیز (آنالیز شیمیایی، آنالیز کانی‌شناسی، آنالیز ابعادی)
 • خردایش (سنگ شکنی و آسیاب)
 • پرعیارسازی (جدایش)
 • آبگیری (تصفیه، ته نشینی، خشک کردن)

از تجهیزات مورد استفاده در صنایع فرآوری می­توان به انواع سنگ شکن­ های فکی و ژیراتوری، مخروطی، انواع آسیاب ­های خودشکن، نیمه خودشکن و گلوله­ای، تجهیزات طبقه بندی سرند، هیدروسیکلون، انواع تجهیزات جدایش مغناطیسی و فلوتاسیون، انواع فیلترهای پرس و نواری و انواع تیکنرهای آبگیری اشاره کرد.

مشکلات فرآوری مواد معدنی در ایران

عمده ترین مشکلات فرآوری محصولات معدنی به شرح زیر است:

 • عدم تکنولوژی پیشرفته در کشور
 • دستورالعمل‌ها و قوانین دست و پاگیر در بخش معدن و فرآوری محصولات معدنی
 • تحریم‌ها و قوانین مربوط به ممنوعیت واردات ماشین آلات به کشور
 • صادرات پایین محصولات معدنی

برخی از خدمات قابل ارائه در زمینه فرآوری مواد معدنی  توسط مانا ماین 

 • مطالعات کانه آرایی
 • بهینه سازی نتایج آزمایش ها با استفاده از روش های عددی و آماری
 • مدل‌سازی جهت کاهش هزینه خردایش در کارخانه

می‌توانید برای دریافت خدمات فرآوری مواد معدنی با مجرب‌ترین  کارشناسان ماناماین در ارتباط باشید. مانا ماین علاوه بر خردایش در زمینه آزمایشگاهی و آنالیز مواد معدنی و تجزیه و تحلیل آن ها و همچنین در راستای فرآوری مواد معدنی در مورد بلندینگ و همگن سازی گرید ها و عیار های مختلف ماده معدنی به شما مشاوره داده و پشتیبان شما در تمام این مراحل باشد.همچنین می توانید در راستای انجام کارشناسی معدن مورد نظر خود ، همچنین مشاوره تخصص کانه‌آرایی و فرآوری مواد معدنی، خدمات کشف معدن، پیمانکاری استخراج معدن و مشاوره مشارکت در سرمایه گذاری در معدن را به شما ارائه می دهد

ثبت درخواست "فرآوری مواد معدنی"

ثبت درخواست "فرآوری مواد معدنی"

اطلاعات شخصی
آدرس
سوابق تحصیلی
نام موسسه
مقطع
رشته
 
سوابق شغلی
نام سازمان
زمینه فعالیت
سمت
علت قطع همکاری
 
Max. file size: 400 MB.