پیگیری آزادسازی معادن بلوکه ‌شده

ظاهر پورمجاهد در شورای معادن استان همدان، اظهار داشت: با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت و گروهی از کارشناسان استانداری همدان، عملیات بررسی و پالایش معادن استان در حال اجرا است.

ظاهر پورمجاهد در شورای معادن استان همدان، اظهار داشت: با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت و گروهی از کارشناسان استانداری همدان، عملیات بررسی و پالایش معادن استان در حال اجرا است.

وی با اشاره به وجود ۱۲۲ معدن غیرفعال در استان همدان، افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده تعدادی از این واحدها توان بازگشت به چرخه تولید را دارند و ۷۰ واحد نیز قادر به ادامه فعالیت نبوده و راکد مانده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان بیان کرد: معادن بلوکه شده از این افراد خلع ید و پس از برگزاری مزایده به اشخاص جدید دارای صلاحیت واگذار می‌شود.

پورمجاهد خاطرنشان کرد: آزادسازی معادن بلوکه شده طبق قانون اجرا می‌شود و چنانچه افرادی به این قانون تمکین نکنند نیز به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی با ابراز گلایه از اینکه عده‌ای در سالیان گذشته محدوده‌های معدنی را بدون بهره برداری نگه داشته‌اند و برخی هم دست به دست می‌چرخانند که این روند به صلاح استان نیست، تصریح کرد: اجازه واسطه‌گری در زمینه معدن را به کسی نمی‌دهیم و دست افراد سودجو و فرصت‌طلب را نیز کوتاه می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از معادن استان همدان به عنوان سرمایه‌های بزرگ تولید و اشتغال یاد کرد و ادامه داد: این منابع باید در اختیار افراد متعهد و توانمند قرار بگیرد تا ارزش افزوده و رونق اقتصادی را برای منطقه به ارمغان بیاورد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، به گفته وی، دولت توجه ویژه‌ای به معادن و فعال‌سازی واحدهای معدنی تعطیل و نیمه‌تعطیل دارد و در این راستا از هیچ حمایتی نیز دریغ نمی‌کند.

پورمجاهد یادآوری کرد: معادنی که دارای مشکلات و مسائلی با دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان و یا معارضان محلی دارند در کارگروه تعامل حل‌وفصل می‌کنیم و به مراجع قضایی ارجاع نمی‌دهیم.

استان همدان دارای ۲۸۰ معدن است و حدود دو میلیارد تن از ذخیره ۶۰ میلیارد تنی اکتشاف شده کشور را دارا است.

 

انتهای پیام//

 

منبع: معدن ۲۴ (www.madan24.com)

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها