واکاوی علت افزایش قیمت سیمان/ خاموشی ‌کارخانه‌های تولید سیمان ‌کار اشتباهی بود‌

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس با بیان اینکه خاموشی ‌کارخانه‌های تولید سیمان ‌کار اشتباهی بود‌، گفت: وزارت صمت و نیروی برای سوخت زمستانه کارخانه‌های سیمان کشور فکری بکنند.

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس با بیان اینکه خاموشی ‌کارخانه‌های تولید سیمان ‌کار اشتباهی بود‌، گفت: وزارت صمت و نیروی برای سوخت زمستانه کارخانه‌های سیمان کشور فکری بکنند.

سید شمس‌الدین حسینی  با بیان اینکه در فصل گرم امسال به کارخانه‌های تولید سیمان کشور خاموشی دادند که کار اشتباهی بود، اظهار داشت: درپی این خاموشی ها متاسفانه به ناچار کوره‌های کارخانه های تولید سیمان نیز خاموش شدند و از چرخه تولید جا ماندند.

وی با اشاره به اینکه جا ماندن این واحدهای تولیدی موجب برهم خوردن تنظیم بازار سیمان در داخل و در نهایت افزایش بی رویه و چند برابری در بازار شد، گفت: افزایش چند برابری سیمان در آن مقطع در افزایش هزینه تمام شده ساخت و ساز تاثیر سنگینی داشت و قیمت مسکن را نیز افزایش داد.

نماینده حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد از برنامه خاموشی گاز کارخانه های تولید سیمان در کشور هم زمان با فصل سرد سال خبر داد و افزود: این خاموشی و در پی آن راکد شدن تولید و برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار موجب افزایش بی رویه مجدد سیمان در کشور خواهد شد.

حسینی تامین سوخت این واحدها را نیاز به هماهنگی و نشست وزارت صمت‌ و وزارت نیرو عنوان و تصریح کرد: البته نشستهایی‌ انجام شد اما نیاز است تا با توجه به نزدیکی فصل سرما، تدابیری اتخاذ شود تا دچار بحران و در نهایت بی نظمی در بازار نشویم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در کشور ۹۰ میلیون تن سیمان تولید داریم، خاطرنشان کرد: در تهیه سیمان نیاز کشور مشکلی نداریم‌ و مازاد بر نیاز تولید داریم که صادرات نیز انجام می‌شود اما تولید پیوسته این محصول شرط است تا در روند ساخت و ساز کشور اخلال ایجاد نشود.

 

 

انتهای پیام//

 

منبع: معدن ۲۴ (www.madan24.com)

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها