خرید بوکسیت مورد نیاز آلومینای ایران از بخش خصوصی ۲ برابر می‌شود

مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم خراسان شمالی گفت: بخش خصوصی اکنون بخشی از نیاز این مجموعه به ماده معدنی را تامین می‌کندکه این میزان باید تا پایان امسال به ۲ برابر افزایش یابد.

مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم خراسان شمالی گفت: بخش خصوصی اکنون بخشی از نیاز این مجموعه به ماده معدنی را تامین می‌کندکه این میزان باید تا پایان امسال به ۲ برابر افزایش یابد.

تورج زارع روز دوشنبه اظهار داشت: بخش خصوصی تنها پنج درصد نیاز بوکسیت این مجتمع را تامین و مابقی آن از معادن خود مجتمع برداشت می شود.

وی افزود: خرید بوکسیت از بخش خصوصی از چند سال گذشته در حال انجام است و اکنون پنج شرکت در استان های مختلف بخشی از بوکسیت آلومینای ایران را تامین می کنند.

زارع اظهار داشت: بوکسیت مورد نیاز آلومینای ایران از معادن بخش خصوصی در استان های خراسان شمالی، تهران، یزد، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد تامین می شود.

مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم خاطرنشان کرد: میزان مصرف بوکسیت به عنوان ماده اولیه معدنی این مجتمع، یک میلیون تن در سال است و بر این اساس این کارخانه تا ۳۰ سال دیگر ماده اولیه معدنی ذخیره دارد.

وی با بیان اینکه چهار شرکت در کشور آلومینیوم تولید می کنند که البته یکی از مزیت های مجتمع آلومینای ایران، تولید پودر آلومینا به عنوان ماده اولیه این محصول است گفت: آلومینای ایران تنها مجموعه تولیدکننده آلومینوم است که کار معدن داری هم انجام می دهد و در زمینه اکتشاف معدن و دستیابی به ذخایر بوکسیت در استان های مختلف کار کرده است، اکنون معادن این کارخانه در جاجرم خراسان شمالی اکشاف شده و به مرحله بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران با بیان اینکه آلومینای ایران در چهار استان کشور دارای معدن بوکسیت است اظهار داشت: در استان یزد هم نسبت به اکشتاف معدن و بهره بردای اقدام شده و در استان های سمنان و کهگیلویه و بویر احمد هم فعالیت معدنی در حال انجام و پیگیری است.

مجتمع آلومینای ایران در شهرستان جاجرم در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بجنورد و پنج کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع است که در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسیده است.

 

انتهای پیام//

 

منبع: معدن ۲۴ (www.madan24.com)

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها