اکتشاف با روش های نوین در 32 هزار کیلومتر مربع توسط شرکت آلومینای ایران/ مطالعات و پی جویی در 22 محدوده امید بخش کانی زایی

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران اعلام کرد: طرح های اکتشافی این شرکت با انتخاب پیمانکاران جدید و تامین 2 دستگاه حفاری پیشرفته و تمام هیدرولیک (مدل GEO900) شتاب می گیرد.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران اعلام کرد: طرح های اکتشافی این شرکت با انتخاب پیمانکاران جدید و تامین 2 دستگاه حفاری پیشرفته و تمام هیدرولیک (مدل GEO900) شتاب می گیرد.
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، تورج زارع با بیان این مطلب گفت: شرکت آلومینای ایران با توسعه زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری، انجام مطالعات اکتشافی به روش های نوین سنجش از دور( RS) را از ابتدای امسال به مساحت حدود 32 هزار کیلومتر مربع در استان های اصفهان و خراسان رضوی آغاز کرده که تا پایان امسال نهایی می شود.
وی ادامه داد: اقدام دیگر، انجام مطالعات جامع و جمع آوری اطلاعات در زمینه پتانسیل‌ها و اندیس‌های بوکسیتی موجود در ایران و کشورهای همجوار است.

پتانسیل بوکسیت در 29 استان
به گفته زارع، این مطالعات نشان داد که بوکسیت حداقل در 29 استان وجود دارد و برخی همسایگان از جمله تاجیکستان، عراق، ترکیه، پاکستان و افغانستان نیز ذخایر مناسبی از بوکسیت را در اختیار دارند.
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران با اشاره به اقدامات دیگر انجام شده این شرکت طی امسال گفت: گردآوری و ایجاد آرشیو کامل و جامع از کل نقشه های زمین شناسی، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، دورسنجی، توپوگرافی و غیره از سراسر ایران برای انجام طرح اکتشاف سراسری بوکسیت در ایران، از جمله این اقدامات است.
وی افزود: ایجاد پایگاه داده های اکتشافی شرکت آلومینا طبق استانداردهای ایمیدرو و تهیه نقشه راه به منظور انجام اکتشافات بوکسیت در زمینه کانی سازی بوکسیتی، سن ها، دوران ها و سازندهای مرتبط برای بررسی وجود احتمالی بوکسیت در بین سازندهای اکتشاف نشده، از دیگر اقدامات انجام شده است.

اکتشاف 22 محدوده امیدبخش کانه زایی
زارع با اشاره به اکتشاف 22 محدوده امیدبخش کانه زایی توسط شرکت آلومینای ایران گفت: این شرکت در مطالعات و پی جویی های خود در پهنه اکتشافی استان سمنان، 16 محدوده امیدبخش بوکسیتی و 6 محدوده کانه‌زایی غیر بوکسیتی شامل سرب و روی، مس مانتو و آهن اسکارنی، اکتشاف کرده است.
وی ادامه داد: کشف محدوده های بوکسیتی با کمیت و کیفیت مناسب در استان یزد، توسط تیم اکتشاف این شرکت انجام شد و دریافت پروانه های اکتشافی برای محدوده های مذکور در حال انجام است.

برگزاری 3 مناقصه حفاری اکتشافی
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران با اشاره به برگزاری 3 مناقصه حفاری مغزه گیری در سال جاری، تصریح کرد: این مناقصه ها برای حفر 14 هزار متر گمانه اکتشافی در معادن بوکسیت استان های کرمان، یزد و سمنان برگزار شد.
وی افزود: پروژه تجهیز و قفسه بندی 2 باب انبار احداث شده، برای نگهداری مغزه های حفاری با گنجایش حدود 60 هزار متر مغزه، به عنوان یکی دیگر برنامه های این شرکت در حال اتمام است.

 

انتهای پیام//

 

منبع: معدن ۲۴ (www.madan24.com)

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها