تبدیل تهدید به فرصت، در شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید

شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید، با تبدیل تهدید تحریم ها به فرصت، امروز در اکثر بخش های خود به خودکفایی رسیده و با داخلی سازی قطعات، ماشین آلات و تجهیزات و به کارگیری آن در طرح بزرگ گوره به جاسک، به شرکتی نمونه در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی در کشور بدل شده است.

شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید، با تبدیل تهدید تحریم ها به فرصت، امروز در اکثر بخش های خود به خودکفایی رسیده و با داخلی سازی قطعات، ماشین آلات و تجهیزات و به کارگیری آن در طرح بزرگ گوره به جاسک، به شرکتی نمونه در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی در کشور بدل شده است.

«نیما آلاسوند»، رئیس تعمیرات این شرکت در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن24 افزود: تمام تجهیزات و ماشین آلات کارخانه لوله سازی ماهشهر، ساخت کشور آلمان است و تمامی قطعات هیدرولیکی، مکانیکال و الکتریکال آن از سوی شرکت های آلمانی تهیه و تامین شده بود.

وی بیان داشت: با اعمال دور نخست تحریم ها در سال ۹۰، با مشکلات عدیده ای مواجه شدیم؛ این در حالی بود که آلمان ها دستگاه ها را نصب و کشور را ترک کرده بودند و ما به عنوان یک شرکت جوان و نوپا با کوهی از مشکلات باقی مانده بودیم.

آلاسوند تصریح کرد:‌ با این وجود، با تلاش مهندسان و متخصصان داخلی، از تحریم های یاد شده فرصت ساختیم و با یک توفیق اجباری، به سمت توسعه داخلی سازی حرکت کردیم.

وی گفت: با استفاده از توان، پتانسیل و ظرفیت های شرکت های داخلی، به باز طراحی دستگاه ها پرداختیم که از جمله مهمترین آنها طراحی اکسپندر بود.
رئیس تعمیرات شرکت لوله‌سازی ماهشهر ادامه داد: اکسپندر پیش از این در سایز 56 اینچ از آلمان وارد شد و همه قطعات و تجهیزات آن نیز متعلق به همین سایز بود، اما با تلاش مهندسان واحد R&D مجموعه، اکنون در سایزهای 24 الی 56 اینچ در شرکت ساخته شده و در پروژه های مختلف شرکت؛ بکار گرفته میشود.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع تعمیرات نیز، با وجود همه تلاش های انجام شده، باز هم نتوانستیم برخی قطعات را در بازار داخل و خارج تهیه کنیم و به ناچار طراحی آنها را در دستور کار قرار دادیم.

آلاسوند اضافه کرد: با تغییر طراحی های سیستمی در اکثر دستگاه ها در دور نخست تحریم ها، حتی کارشناسان آلمانی از این تغییرات متعجب شدند، تغییراتی که در برخی موارد ذخیره بیشتر انرژی و ارتقای بهره وری و کارایی را به دنبال داشت و حتی این تغییرات را به واحدهای تحقیق و توسعه خود؛ اعلام و منتقل نمودند.

وی تصریح کرد: ‌اکنون تامین بخشی از لوله در طرح بزرگ گوره به جاسک، با تکیه بر دانش داخلی و بومی سازی دستگاه ها، در حال انجام است.

رئیس تعمیرات شرکت لوله‌سازی ماهشهر، همچنین از طراحی و راه اندازی تصفیه خانه ای خبر داد که مشکل پساب را در این شرکت حل کرد و امروز لوله سازی ماهشهر به عنوان یک صنعت سبز شناخته می شود.

آلاسوند در انتها خاطرنشان کرد: ‌اکنون در بخش مکانیکال وابستگی ها به صفر رسیده، در موضوعات مرتبط با بخش هیدرولیک وابستگی ها بشدت کمتر شده و در بخش اتوماسیون نیز مهندسان و کارشناسان شرکت موفق به برنامه نویسی، قفل شکنی و رمز گشایی از برخی نرم افزارها شده و کارهای بزرگ را به انجام رسانده اند و‌ در واقع تقریبا اکثر موارد، داخلی سازی شده و کارخانه با حداکثر توان به فعالیت مشغول است.

 

انتهای پیام//

 

منبع: معدن ۲۴ (www.madan24.com)

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها