صادرات سنگ آهن و گندله کاهش یافت

اخبار معدن
صادرات سنگ آهن و گندله استرالیا در ژانویه ۲۰۲۴ با ۱۲ درصد کاهش در میلیون تن به ۶۹.۱ میلیون تن در ماه رسید، در مقایسه با ۷۸.۷ میلیون تن در دسامبر. در همین حال، محموله‌ها با کاهش ۵ درصدی نسبت به سال گذشته به ۶۹.۱ میلیون تن در ژانویه ۲۰۲۴ در مقایسه با ۷۲.۶ میلیون تن در ژانویه ۲۰۲۳ کاهش یافت.

کاهش 14 درصدی صادرات به چین

صادرات سنگ آهن استرالیا به بزرگترین واردکننده جهان، چین، 56.8 میلیون تن در ژانویه ثبت شد که 14 درصد در مقابل 66.2 میلیون تن در دسامبر کاهش یافت.

کره جنوبی و ژاپن دیگر واردکنندگان عمده از استرالیا در ژانویه بودند. استرالیا 4.6 میلیون تن به کره جنوبی عرضه کرد که 5 درصد در ماه افزایش داشت، در حالی که 4.6 میلیون تن به ژاپن ارسال شد که 2 درصد کاهش داشت.

کاهش تقاضای فولاد در طول فصل زمستان در چین، کارخانه‌های فولاد را بر آن داشته تا تولید خود را کاهش دهند، که باعث کاهش مصرف سنگ آهن و تاثیر بر قیمت شده است.

عملکرد از نظر ارسال کننده

محموله سنگ آهن ریوتینتو با 26 میلیون تن در ژانویه بالاترین رقم را داشت که 12 درصد کاهش در ماه در مقابل 29.5 میلیون تن در دسامبر داشت. BHP و FMG به ترتیب 23.5 میلیون تن و 11.7 میلیون تن فروختند.

صادرات بندری

پورت هدلند 41.3 میلیون تن سنگ آهن در ژانویه صادر کرد که 13 درصد در ماه در مقایسه با 47.4 میلیون تن در ماه دسامبر کاهش یافت و پس از آن پورت والکات 14.8 میلیون تن بود که 14 درصد در ماه کاهش داشت. در همین حال، Port Dampier با 9 درصد کاهش در ماه به 11.2 میلیون تن رسید.

روند قیمت

متوسط ماهانه قیمت سنگ آهن 62% آهن استرالیا 1 دلار در هر تن کاهش یافت و به 135 دلار در تن CFR چین در برابر 136 دلار در تن در ماه قبل رسید.

چشم انداز

بازار ممکن است در اوایل ماه فوریه در حوالی سال نو قمری کاهشی را تجربه کند که نشان‌دهنده چشم‌انداز کوتاه‌مدت ضعیف است. حاشیه های ضعیف فولاد باعث شد که تنها چند کارخانه تعمیرات را در طول فصل تعطیلات انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها