کاهش شدید قیمت فولاد در چین

اخبار معدن
قیمت فولاد چین به دلیل کاهش معاملات آتی بورس اوراق بهادار شانگهای (SHFE) کاهش شدیدی را تجربه کرد. قیمت آهن، بیلت و زغال سنگ کک شونده شاهد کاهش شدیدی بود. علاوه بر این، قیمت HRC داخلی و میلگرد در این هفته روند نزولی خود را نشان داد، در حالی که پیشنهادات صادرات HRC افزایش یافت.

قیمت فولاد چین به دلیل کاهش معاملات آتی بورس اوراق بهادار شانگهای (SHFE) کاهش شدیدی را تجربه کرد. قیمت آهن، بیلت و زغال سنگ کک شونده شاهد کاهش شدیدی بود. علاوه بر این، قیمت HRC داخلی و میلگرد در این هفته روند نزولی خود را نشان داد، در حالی که پیشنهادات صادرات HRC افزایش یافت.

یکی از کارخانه های فولاد در چین برای جایگزینی ظرفیت خود سه کوره بلند را تخریب کرد که این تخریب فقط سازگار با محیط زیست نیست، بلکه کلید ارتقاء کارخانه فولاد برای آینده است. 

تعدیل ظرفیت منابع را برای تحقیق و توسعه، بهبود کیفیت و گسترش بازار آزاد می کند و باعث رشد پایدار صنعت می شود.

کاهش قیمت لحظه ای سنگ آهن با پایان یافتن ذخیره سازی: قیمت سنگ آهن معیار 8.6 دلار در هر تن کاهش یافت و در 2 فوریه به 128 دلار در هر تن CFR چین رسید. این کاهش قیمت به دلیل کاهش تقاضا برای فولاد تمام شده و تکمیل خرید سنگ آهن توسط کارخانه های بزرگ در چین است. شاخص مدیران خرید تولیدی (PMI) در چین از اکتبر به طور مداوم در حال کاهش بوده است که نشان دهنده کاهش تقاضا برای آهن و فولاد است. علاوه بر این، عدم علاقه به خرید در بازار بندری چین به کاهش قیمت سنگ آهن کمک کرده است. همچنین انتظار می‌رود که کارخانه‌های فولاد در هفته آینده به دلیل تعطیلی‌های برنامه‌ریزی‌شده و تعمیر و نگهداری برای تعطیلات سال نو قمری، با ظرفیت کاهش یافته کار کنند.

کاهش قیمت زغال سنگ کک‌سازی در هفته: قیمت زغال‌سنگ کک‌سازی در 3 فوریه 2024 در بحبوحه کاهش سطح پیشنهاد، 2 درصد کاهش یافت و به 322 دلار در هر تن فوب رسید.

قیمت بیلت چینی قبل از تعطیلات قمری 100 یوان در تن کاهش یافت: قیمت بیلت چینی در 2 فوریه 2024 نسبت به 25 ژانویه با 100 یوان در تن (14 دلار در تن) به 3550 یوان در تن (498 دلار در تن) رسید. کاهش معاملات، کاهش معاملات آتی میلگرد، مواد اولیه و قیمت فولاد تمام شده بر قیمت بیلت تاثیر گذاشته است.

قیمت HRC داخلی در هفته کاهش می یابد: قیمت ورق گرم داخلی (HRC) در چین 50 یوان در تن (7 دلار در تن) کاهش یافت و در هفته جاری به 3970 یوان در تن (552 دلار در تن) رسید.

کاهش در قیمت HRC به دنبال روند نزولی در معاملات آتی SHFE HRC در میان تقاضای ضعیف بود. معاملات آتی SHFE HRC (قرارداد ماه مه) با کاهش 125 یوان در تن (17 دلار) در روز دوم فوریه به 3975 یوان در تن (553 دلار در تن) رسید. علاوه بر این، پیشنهادات صادرات HRC چین با 5 دلار در هر تن افزایش یافت و به 575 دلار در تن رسید.

قیمت میلگرد کاهش یافت: قیمت میلگرد چینی 10 یوان در تن (1 دلار در تن) کاهش یافت و به 3880 یوان در تن (540 دلار در تن) در مقایسه با 3890 یوان در تن (541 دلار در تن) در هفته گذشته رسید. . معاملات آتی میلگرد SHFE (قرارداد ماه مه) با 135 یوان در تن (19 دلار در تن) به 3836 یوان در تن (533 دلار در تن) در 2 فوریه کاهش یافت.

قیمت میلگرد چین با کاهش تقاضا و کاهش قیمت بیلت فولاد کاهش یافت. بسیاری از خریداران برای تعطیلات سال نو قمری دور هستند و فعالیت های ساخت و ساز کند شده است و خریداران میلگرد فراوانی را در اختیار دارند. تعداد کمی از فروشندگان فعال باقی ماندند و آنهایی که محتاطانه عمل می کنند منتظر می مانند.

Baosteel قیمت‌های HRC را برای فروش 24 مارس افزایش می‌دهد: به گفته منابع BigMint، Baosteel پس از ثابت ماندن قیمت ها در فوریه 2024، قیمت HRC را 100 یوان در تن (14 دلار در تن) برای فروش مارس 2024 افزایش داده است. علاوه بر این، قیمت ورق ضخیم نیز 100 یوان در تن (14 دلار در تن) افزایش یافت. قیمت ها در بحبوحه افزایش پیشنهادات رقابتی مانند فولاد توکیو ژاپن افزایش یافت. با این حال، معاملات آتی SHFE HRC چین با نزدیک شدن به تعطیلات قمری در چین، بی ثبات باقی ماند.

فولاد شاگانگ بر روی قیمت فولاد بلند می‌چرخد: فولاد شاگانگ چین برای فروش اوایل فوریه 2024 قیمت‌های فولاد بلند را افزایش داده است.

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها