بررسی گزارش نظارتی درباره تخلفات حوزه فولاد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی گزارش نظارتی درباره تخلفات حوزه فولاد در کمیسیون متبوعش خبر داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی گزارش نظارتی درباره تخلفات حوزه فولاد در کمیسیون متبوعش خبر داد.

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست امروز(یکشنبه 30 شهریور ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: دستور کار نخست کمیسیون صنایع و معادن بررسی طرح تحول بازار صنعت خودروی سبک بود که جزئیات این طرح توسط آقای ایزدخواه در کمیسیون مطرح شد و نمایندگان نقطه نظرات خود درباره آن را بیان کردند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شد با دعوت از دستگاه‌های مربوطه طرح تحول بازار صنعت خودروی سبک مورد بررسی قرار گیرد، افزود: براساس این طرح خودرو فقط در بورس عرضه می‌شود.

وی دومین دستورکار کمیسیون صنایع و معادن را بررسی گزارش کارگروه صنعت و راهبردهای توسعه صنعتی در حوزه فولاد برشمرد و ادامه داد: از آنجایی که در زنجیره تولید و توزیع فولاد مشکلات بسیاری وجود دارد این گزارش تدوین شد؛ براساس گزارش ارائه شده تولیدکنندگان، محصولات تولیدی را به صورت قطره چکانی در بورس عرضه می کنند و این عملکرد موجب مشکلات کنونی در حوزه فولاد شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: براساس تبصره (1) ماده 45 قانون آیین نامه داخلی مجلس گزارش مذکور به هیات رئیسه ارجاع شد تا پیشنهاداتی که توسط کمیسیون صنایع و معادن در گزارش نظارتی درباره تخلفات حوزه فولاد مطرح شده است، به عنوان مصوبات کمیسیون در صحن علنی بررسی و در نهایت به قانون تبدیل شود.

در ماده 45 قانون آیین نامه داخلی مجلس آمده است؛ کمیسیون‌ها رأساً یا با تقاضای حداقل ده نفر از نمایندگان می‌توانند در موارد مهم و حساس و در مواجهه با تخلفات یا سوء مدیریت، با دعوت از مسئولان ذی‌ربط موضوع را بررسی نموده و گزارش آن را به هیأت رئیسه ارائه نمایند. در صورتی که درخواست بررسی از سوی نمایندگان باشد حداکثر پنج نفر از آنها می‌توانند در تهیه گزارش با کمیسیون مشارکت نمایند. هیأت رئیسه می‌تواند گزارش مذکور را در دستور کار مجلس قراردهد. دراین‌صورت سخنگوی کمیسیون و نماینده دولت هرکدام به میزان پانزده دقیقه و شش‌ نفر از نمایندگان به قید قرعه از بین متقاضیان هرکدام به میزان پنج دقیقه، نظرات خود را بیان می‌نمایند.

هرگاه کمیسیون همراه با گزارش پیشنهادهایی برای تصویب به مجلس ارائه نماید با رعایت مفاد آیین‌نامه داخلی در دستور حداکثر دو هفته بعد مجلس قرارخواهد گرفت و مطابق آیین‌نامه داخلی رسیدگی می‌شود. نمایندگان می‌توانند پیشنهادهای خود را تا چهل و هشت ساعت پس از پایان قرائت گزارش به کمیسیون تحویل نمایند. کمیسیون تا یک هفته گزارش نهائی خود را به مجلس ارائه می‌دهد. درصورتی ‌که کمیسیون در گزارش خود، در مورد ناکارآمدی مسئول ذی‌ربط دلایلی ارائه نماید، مراتب توسط هیأت رئیسه به بالاترین مقام مسئول مذکور برای اقدام مقتضی اعلام می‌گردد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن صنایع با بیان اینکه بررسی لایحه اصلاح قانون بخش تعاونی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران سومین دستور کار کمیسیون بود، گفت: موادی از این لایحه که درباره تامین مالی موردنیاز تعاونی‌ها، حمایت از تعاونی‌ها، ایجاد اشتغال در قالب تعاونی‌ها و… بود، در جلسه امروز تصویب شد./

 

 

انتهای پیام//

 

منبع: معدن ۲۴ (www.madan24.com)

اخبار مرتبط

هیچ داده ای یافت نشد

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها