پیش بینی قیمت سنگ آهن در ماه آخر 2023

اخبار معدن

بازار جهانی سنگ آهن طبق پیش بینی بانک آمریکایی به جای مازاد عرضه در سال جاری با کسری مشخصی مواجه خواهد شد و همین عامل باعث رشد نرخ این کامودیتی در آخرین ماه سال خواهد شد.
بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد: بازار سنگ آهن به دلیل موجودی کم و کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۲۳ با کسری عرضه روبرو خواهد شد.

حجم هزینه‌های مالی اخیر پکن می‌تواند نشانه مثبتی از تمایل رشد تقاضای داخلی باشد که اغلب با صنعت ساخت‌وساز سالم‌تر و در نتیجه تقاضای بیشتر برای سنگ آهن مرتبط است. این فلز در درجه اول برای ساخت فولاد، یک ماده مهم در پروژه های ساختمانی و مهندسی استفاده می شود.
دولت چین اواخر اکتبر اعلام کرد ۱۳۹ میلیارد دلار اوراق قرضه اضافی برای حمایت از بازسازی مناطق آسیب‌دیده و افزایش قابلیت‌های امدادی در بلایای طبیعی منتشر خواهد کرد اما همچنان خوش‌بینی بیش از حدی نسبت به افزایش تقاضای فولاد در بخش املاک چین نیست و بحران بخش املاک چین یکی از بزرگترین موانع در دستیابی به بهبود اقتصادی پایدار است.
سایر محرک های کسری شامل عرضه کمتر از سوی تولیدکنندگان سنگ آهن پیشرو استرالیا و برزیل است و ذخایر جهانی سنگ آهن در سال ۲۰۲۳ از ۱.۵۵۷ به ۱.۵۳۶ میلیارد تن کاهش خواهد یافت. این بازبینی نزولی نشان دهنده عملکرد ضعیف در عرضه استرالیا و برزیل در سه ماهه سوم است.
واله مالک بزرگترین معدن سنگ آهن جهان، مجتمع معدنی سرا نورته بوده و چند هفته پیش، غول معدنی برزیلی به دلیل خرابی سیستم تسمه نقاله، تولید سنگ آهن در سه ماهه سوم را تقریباً ۴ درصد کاهش داد. همچنین موجودی کم سنگ آهن در چین سومین تولیدکننده بزرگ جهان نیز موجب تشدید کسری عرضه خواهد شد.
تحلیلگران پیش بینی قیمت سنگ آهن را تا بیش از ۲۰ درصد افزایش دادند و انتظار می رود میانگین کل سال سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد از ۱۰۱ دلار در هر تن به ۱۱۷ دلار در سال جاری میلادی افزایش یابد.حجم هزینه‌های مالی اخیر پکن می‌تواند نشانه مثبتی از تمایل رشد تقاضای داخلی باشد که اغلب با صنعت ساخت‌وساز سالم‌تر و در نتیجه تقاضای بیشتر برای سنگ آهن مرتبط است. این فلز در درجه اول برای ساخت فولاد، یک ماده مهم در پروژه های ساختمانی و مهندسی استفاده می شود.

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها