انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه ارتقاء سطح ایمنی معادن

معادن سنگ آهن

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تفاهم‌نامه سه‌جانبه متشکل از ایمیدرو، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و وزارت کار، برای ارتقای سطح ایمنی معادن منعقد خواهد شد.

به گزارش ماناماین به نقل از ماین نیوز، وجیه الله جعفری در نشست با معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تفاهم نامه ایمنی معادن پس از تشکیل و بررسی مسائل مربوط به معادن، در بازه زمانی کوتاه اجرایی خواهد کرد.

وی گفت: در طول سال نیز، کارگروه مرتبط با این تفاهم نامه با برگزاری جلسات مستمر، اقدام به پایش نحوه اجرا و نتایج نحوه اجرای تفاهم نامه خواهد کرد تا انشاءا… بتوانیم با نظارت پایدار نسبت به سمت ارتقای ایمنی معادن و تحقق چشم انداز صفر گام برداریم.

جعفری با بیان اینکه در تبصره 5 ماده 14 قانون معادن، در قالب بهره‌وری، بهینه و صیانت از ذخایر معدنی و غیره، به تامین منابع مالی آن اشاره شده است، گفت: حسن این تبصره قانونی، این است که قبل از واریز حقوق دولتی به خزانه، می توان 20 درصد آن را برای این موضوع ها برداشت کرد.

وی عنوان کرد: درباره این موضوع، با معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت مذاکره می کنیم تا بتوانیم درصدی از این حقوق را برای ایمنی معادن اختصاص و آن را عملیاتی سازیم. برای انجام یک اتفاق ارزشمند در حوزه ایمنی معادن، نیازمند هماهنگی بیشتر میان نهادها هستیم.

پایان خبر///

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها