G-2W7HY32YH5

جدیدترین اخبار مرتبط با فولاد

اخبار فولاد

جدیدترین اخبار مربوط به صنعت را با ما دنبال کنید

 

متن خبر

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد 18 درصدی تولید فولاد خام در 6 ماهه نخست امسال خبر داد

سیف‌االله امیری افزود: تولید 6 ماهه نخست امسال در این ماده معدنی 15 میلون و 300 هزار تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی گفت: تولید فولاد خام از جمله مواد معدنی در کشور است که ظرفیت‌های خوبی برای تولید آن در کشور وجود دارد و امسال این ظرفیت 47 میلیون تن در سال برآورد می‌شود.

امیری اضافه کرد: در 7 ماهه نخست امسال در مجموع 3 میلیون و 682 هزار تن فولاد خام از کشور به سمت کشور‌های هدف صادر شد.

آزمون استخدامی شرکت فولاد مبارکه پنجشنبه و جمعه این هفته (۲۴ و ۲۵ آذرماه) و هفته آینده (اول و دوم دی‌ماه)، در دو نوبت صبح (ساعت ۸) و ظهر (ساعت ۱۳:۳۰) در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.

این آزمون کتبی شامل آزمون علمی مبتنی بر سؤالات ۴ گزینه‌ای با احتساب نمره منفی است و سؤالات علمی با توجه به هر گروه امتحانی و رشته‌های موردنیاز طراحی‌شده است.

گزارش آماری ۷ ماهه سال ۱۴۰۱ فولاد کشور که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده، حاکی از کاهش ۹ درصدی در صادرات فولاد میانی (شمش و اسلب) و افت ۴ درصدی در صادرات محصولات فولادی (مقاطع طویل و تخت) است که مجموع این دو، یعنی صادرات فولاد میانی و کل محصولات فولادی، کاهش ۷.۵ درصدی معادل ۴۵۰ هزار تن نسبت به ۷ ماهه سال ۱۴۰۰ را نشان می دهد که با توجه به امکان صادرات این حجم در اوج قیمت های جهانی فولاد، در حدود ۳۵۰ میلیون دلار ارزیابی می شود.

کارشناسان متخصص فولاد مبارکه در گامی دیگر با همکاری شرکت‌های سازنده داخلی موفق شدند کمپرسور سیل‌گس واحد احیا مستقیم را بومی‌سازی کنند تا با این اقدام، کشور ایران چهارمین سازنده این تجهیز بسیار حساس باشد.

رئیس سازمان صمت هرمزگان گفت:معدن ۸۰۰ میلیون تنی سنگ آهن نگرانی در هرمزگان فولادی ها را رفع می کند.

خلیل قاسمی بیان داشت: تاکنون از ظرفیت صندوق حمایت از صنایع پیشرفته غفلت شده و افتتاح دفتر صحا در استان هرمزگان می تواند ظرفیتی بسازد تا صنایع ما در این استان صنایع به سمت هایتِک شدن گرایش پیدا کنند.

مصوبه جدید هیات دولت در شرایط بازگشت ارز صادرکنندگان؛

صادرکنندگان فولاد، مس، آلومینیم، روی و سایر فلزات رنگین ملزم به عرضه ۱۰۰ درصد ارز صادراتی خود در سامانه نیما شدند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد در مدیریت شرکت‌های وابسته به صندوق فولاد گفت: ادامه وضعیت مدیریتی در شرکت‌های وابسته به فولاد در کرمان امکان پذیر نیست.

دکتر محمدررضا پورابراهیمی در نشست مشترک با مدیرعامل صندوق فولاد از حضور وی در کمیسیون اقتصادی تشکر کرد و افزود: هم مانند گذشته آماده حمایت و پشتیبانی از این صندوق به منظور کمک به مجموعه بازنشستگان صندوق فولاد هستیم

واردات هر میزان از فلزات گران بها مانند طلا، نقره و پلاتین توسط مسافران و سرمایه گذاران خارجی و بدون ثبت سفارش و با اظهار به گمرک آزاد شد.

مصوبه هیات وزیران مبنی بر امکان ورود فلزات گران بها از جمله طلا، نقره و پلاتین از سوی مسافران و سرمایه گذاران خارجی بدون ثبت سفارش و با اظهار به گمرک از سوی محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها