تداوم سکوت معاونت معدنی وزارت صمت / در وزارت صمت چه خبر است؟

دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف همزمان با دهه فجر و گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با برگزاری برنامه‌های خبری سعی در اطلاع‌رسانی در خصوص عملکرد یک سال گذشته‌شان می‌کنند.

دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف همزمان با دهه فجر و گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با برگزاری برنامه‌های خبری سعی در اطلاع‌رسانی در خصوص عملکرد یک سال گذشته‌شان می‌کنند.

این فرصت برای دولت سیزدهم که نزدیک به ۵ ماه از فعالیتش می‌گذرد هم می‌تواند غنیمت باشد تا در خصوص اقدامات ماه‌های اولیه خودش گزارشی را به افکار عمومی ارائه دهد.

در این بین یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که نیاز به اطلاع رسانی در آن بیش از دیگر دستگاه‌ها احساس می‌شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وزارت صمت در چند ماه اخیر آبستن حوادث مختلفی بوده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اصلاح ساختار وزارتخانه بوده است.

رضا فاطمی امین وزیر صمت در ماه‌های اخیر با راهبری مهدی نیازی معاون و دست راستش ساختار وزارت صمت را با تغییرات کلی رو به رو ساخته و دگرگونی‌های زیادی در آن ایجاد کرده است.

جالب اینجاست که مسئولان این وزارتخانه بعد از این اصلاح ساختار هیچ نیازی برای اطلاع رسانی و برگزاری نشست خبری در این زمینه نمی‌بینند و این تغییرات به نوعی بی سر و صدا در ماه‌های اخبر انجام شده است.

به عنوان مثال معاونت امور معادن و صنایع معدنی تبدیل به معاونت معادن و فرآوری مواد شده یا معاونت‌هایی مانند صنایع عمومی، هماهنگی و محیط کسب و کار و حمل نقل ایجاد شده، ولی کسی در خصوص فلسفه این تغییرات توضیحی را به افکار عمومی ارائه نکرده است.

دفاتری با اسامی عجیب و غریب مانند خدمات عمومی، نگهداری و تامین و فناوری داده و اطلاعات و امنیت فضای مجازی و… ایجاد شده که بنا به گزارشات رسیده به «نود اقتصادی» حتی کارشناسان وزارت صمت در استان‌ها هم از فهم شرح وظایف آن‌ها عاجزند.

با این وجود وزارت صمت همچنان در سکوت خبری فعالیت‌های خودش را دنبال می‌کند و مشخص نیست که در زیر مجموعه‌های آن چه فعل و انفعالاتی در حال روی دادن است. در این وزارتخانه بزرگ که مستقیما با معیشت مردم در ارتباط است در طول ماه‌های اخیر به جز رئیس سازمان توسعه تجارت و مدیرعامل سازمان شهرک‌های صنعتی کسی در جمع خبرنگاران حاضر نشده و حتی پیگیری‌های دو ماه اخیر «نود اقتصادی» برای پاسخگویی در زمینه اصلاح ساختار این وزارتخانه از روابط عمومی تاکنون بی نتیجه بوده است.

باید منتظر ماند و دید سکوت این وزارتخانه در خصوص تغییرات و فعل و انفعالات آن تا چه زمانی پایان پیدا می‌کند و رضا فاطمی امین و معاونینش بخصوص معاونت معدنی درهای این وزارتخانه را به روی اصحاب رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی باز می‌کنند یا خیر؟
این روزها معاونت معدنی وزارت صمت درهای خود را بر روی رسانه های تخصصی بسته است و در سکوت کامل به کارهای خود ادامه می دهد.

 

انتهای پیام//

 

منبع: معدن ۲۴ (www.madan24.com)

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها